Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Aj toto leto sa belasé motýle rozletia po Slovensku

Belasý motýľ, o. z. (predtým Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR) organizuje aj počas tohto leta pobyty pre deti, mládež a dospelých s ochorením svalov. Pobyty sa konajú v bezbariérovom prostredí hotelov a penziónov naprieč Slovenskom.

Tlačová správa (.pdf)

Čítať ďalej...

Odmena za výkon osobnej asistencie sa zvyšuje

Rozhodnutím Vlády SR sa mení hodinová sadzba za vykonávanie osobnej asistencie z 5,52 eur na 5,83 eur. Nová suma je platná k 1. júlu 2024 a príspevok bude prvýkrát v tejto výške vyplatený v auguste.


Ilustrácia: Veronika Kandrová

Čítať ďalej...

Výsledky 2. ligového kola 2024 v boccii

V bratislavskej športovej hale Dom športu na Junáckej ulici uskutočnil celoslovenský ligový turnaj. Zorganizoval ho Belasý motýľ o. z. (predtým Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR) v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov.

Turnaja sa zúčastnilo spolu 35 hráčov z týchto slovenských klubov: ŠK Altius Bratislava, ŠK TP Victoria Banská Bystrica, ŠK Belasý motýľ Bratislava, ŠK Boccia ZOM Prešov, ŠK Belasý motýľ Farfaletta Žilina, ŠK Žarnovica.

Tlačová správa (.pdf)

Čítať ďalej...

Boccia sa vracia do Bratislavy

Dlhého polroka čakalo hlavné mesto Slovenska na turnaj v boccii. Toto čakanie sa skončí v sobotu 22. júna, pretože v Športovej hale Dom športu na Junáckej 8 sa uskutoční 2. ligové kolo pre kategórie BC1, BC2, BC4 a BC5. Hráči v kategórii BC3 absolvovali svoje 2. kolo už v máji v Prešove.

Tlačová správa (.pdf)

Čítať ďalej...

Naši partneri