Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Boccia sa vracia do Bratislavy

Dlhého polroka čakalo hlavné mesto Slovenska na turnaj v boccii. Toto čakanie sa skončí v sobotu 22. júna, pretože v Športovej hale Dom športu na Junáckej 8 sa uskutoční 2. ligové kolo pre kategórie BC1, BC2, BC4 a BC5. Hráči v kategórii BC3 absolvovali svoje 2. kolo už v máji v Prešove.

BC1

V kategórii BC1 sa otvára šanca širšiemu okruhu hráčov na víťazstvo, pretože Tomáš Král, doterajší hegemón a dlhoročný reprezentant, sa turnaja nezúčastní. Preto sa na víťazstvo na turnaji môže hotovať napr. Štefan Bartek, ktorého forma stúpa každým turnajom, či nováčik M. Ducký, bronzový medailista z posledného ligového kola v Prešove.

BC2

Kategória BC2 môže očakávať súboj reprezentantov Mezíka a Kuriláka. Do boja o medaily môžu zasiahnuť aj dvaja Petrovia, Minarech a Novota, ktorí ovládli nedávne Medzinárodné majstrovstvá ČR, keď sa stretli vo finále.

BC 4

V kategórii BC4 bude zrejme najväčším favoritom reprezentant Martin Strehársky. Jeho konkurentmi, ktorí budú chcieť mať navrch nad skúseným dlhoročným reprezentantom, bude aj Kristína Vozárová, ktorá taktiež okúsila „chuť“ medzinárodných turnajov.

BC 5

A na záver, v kategórii BC5 môžeme očakávať vyrovnaný súboj viacerých ašpirantov na medaily. Medzi nich s istotou môžeme zaradiť Petra Vargu, Ľuboša Kondelu či Annu Mihovú.


Tlačová správa(.pdf)

Naši partneri