Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Stratený princ

Stratený princ

Sestry Mária a Erika Kostové z malej dedinky Kurov, s rusínskymi tradíciami na hranici s Poľskom, spoločne vytvorili zaujímavé dielo, rozprávkovú knižku „Stratený princ.“ Ani ich závažné ochorenie svalov celého tela nezastavilo nadanie a nebolo prekážkou v ich tvorivosti. A knižka, ktorú Vám predstavíme, je toho jasným dôkazom. Mária napísala príbeh, Erika ho doplnila svojimi ilustráciami.

Začítajte sa do napínavého príbehu princa Konráda, ktorý prežíva najväčšie dobrodružstvo svojho doteraz bezstarostného života. Zážitky princa Konráda pomôžu predovšetkým deťom, zorientovať sa v zložitom svete dospelých, kde sa nehrá vždy podľa pravidiel.

Knižku si môžete zakúpiť v našom občianskom združení v hodnote 10 €. Výborný darček pod stromček.

Hoci princ Konrád nemá rád poľovačky, predsa len na ne chodí s otcom radšej, než vysedáva doma pri matke a učiteľoch. Nikto ani len netuší, že sa vždy potajme od poľovníkov odkradne bokom a potom sa túla lesom, pokým nezačuje poľovnícke trúby zvolávať všetkých na návrat. Jedného dňa sa však zatúla priďaleko, a tak sa môžu začať jeho dobrodružstvá.
Môže byť život na gazdovstve šťastný, keď je plný ťažkej roboty? Prečo sú v ich kráľovstve deti bez rodičov, hladné a na ulici? Ako to, že kráľ nevidí neprajníkov vo vlastnom zámku?
Napriek tomu, že je Konrád kráľovským princom, vo chvíľach, keď stojí proti skupinke starších chlapcov, prezývaných smradoši, keď si ukrytý v pivnici vypočuje zákerný plán, ako zabiť kráľa, by sa najradšej rozplakal a utekal k matke po pomoc. Nájde v sebe dosť odvahy, aby sa postavil nebezpečenstvám? Dostane sa bezpečne domov a zachráni svojich rodičov?Stratený princ 
Rozprávková knižka
Napisala Mária Kostová. Ilustrovala Erika Kostová.
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR
2014 
ISBN 978-80-970133-5-6

Naši partneri