Články

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Nečakané zdravotné komplikácie môžu zasiahnuť kohokoľvek. Je dobré vedieť, že OMD má pre každého pomocnú ruku.

V dnešnej dobe sa dá zohnať naozaj čokoľvek. Čo ak sa dostanete do situácie, že zrazu nečakane budete potrebovať vozík? Na koho sa vtedy obrátiť? OMD v SR prevádzkuje bezplatnú požičovňu kompenzačných pomôcok . Požičovňa rieši situácie našich členov, klientov, ak sa im ich pomôcka pokazí a pomocou zapožičanej pomôcky môžu prečkať čas, kým sa tá ich opraví. Požičovňa je k dispozícii aj pre ľudí, ktorých zasiahne náhla choroba alebo úraz a dočasne je obmedzená ich mobilita. Napríklad keď si niekto zlomí nohu alebo je po operácii a potrebuje na nejaký čas vozík. Pomôcku si môže zapožičať aj senior, ktorý už neprejde veľa metrov, ale rád by šiel na prechádzku alebo nejaké spoločenskú udalosť.

Naše občianske združenie OMD v SR prevádzkuje bezplatnú požičovňu kompenzačných pomôcok, ako napríklad mechanické, elektrické vozíky, toaletné vozíky, chodítka atď.

Požičiavanie pomôcok je sociálna služba poskytovaná fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím a fyzickej osobe s nepriaznivým zdravotným stavom odkázaným na pomôcku.

Pomôcka sa môže požičiavať na dohodnutý čas, najdlhšie do zabezpečenia pomôcky na základe verejného zdravotného poistenia, formou peňažného príspevku na zaobstaranie pomôcky podľa osobitného predpisu, z iných zdrojov alebo do doby trvania podmienok pre poskytnutie pomôcky.

V prípade potreby nás kontaktujte TU

Hľadať...

OMD v SR na Facebooku OMD v SR na youtube  English presentation of OMD in SR

Naši partneri