Dystrocentrum

Požičovňa kompenzačných pomôcok

Ozvena 2/2024

Spôsoby ako nás podporiť

Spôsoby ako nás podporiť

Činnosť Belasý motýľ, o. z. (predtým OMD v SR) je hradená z viacerých zdrojov ako napríklad z členských príspevkov, štátnych dotácií, grantov nadácií, ale aj darov od fyzických a právnických osôb.

Existujú aj ďalšie spôsoby, ktorými môžete podporiť aktivity Belasý motýľ, o. z.

Každá, pre niekoho možno malá podpora, pre nás veľa znamená a môže nám významne pomôcť. Ďakujeme!
______________________________________________________________________

2 % zo zaplatenej dane fyzickej a právnickej osoby


Finančný príspevok na účet verejnej zbierky Deň belasého motýľa


Finančný príspevok na činnosť Belasý motýľ, o. z.

Dobrovoľný príspevok na podporu aktivít, ktoré každoročne organizujeme, môžete poslať bankovým prevodom, cez internet alebo poštovým poukazom typ U na hlavný účet Belasý motýľ, o. z. číslo: SK1011000000002624340950 (Tatra banka, a.s.)

Zadanie inzercie v časopise OZVENA

Podporiť ciele a činnosť Belasý motýľ, o. z. môžete aj zadaním inzercie v časopise OZVENA, ktorú vydávame štyrikrát do roka v náklade 2200 kusov. OZVENA sa bezplatne distribuuje členom, neurológom a iným špecialistom, úradom práce, rodiny a sociálnych vecí SR a väčšine médií.

V časopise OZVENA ponúkame možnosť zverejniť a spropagovať činnosť, produkty alebo služby rôznym podnikateľským subjektom a firmám, najmä:
•    firmám, ktoré ponúkajú kompenzačné pomôcky,
•    firmám, ktoré poskytujú prepravné služby prispôsobené osobám na vozíku,
•    firmám, ktoré distribuujú dýchacie a kyslíkové prístroje,
•    farmaceutickým spoločnostiam,
•    firmám, ktoré distribuujú alebo vyrábajú podporné vitamíny alebo výživové prípravky odporúčané pre ľudí s NSO (Koenzým Q 10, Karnitín, vitamín E a pod),
•    bankám, ktoré ponúkajú špeciálne bankové produkty ako zvýhodnené vedenie účtu pre poberateľov invalidných dôchodkov  alebo iné služby pre osoby so zdravotným postihnutím.

Čísla časopisu OZVENA z aktuálneho ročníka nájdete v elektronickej forme TU

Cenník inzercie v časopise OZVENA zašleme na vyžiadanie.

Belasý motýľ, o. z. si vyhradzuje právo na schválenie zadanej reklamy.

V prípade záujmu kontaktujte  02/43 41 16 86, 02/43 41 04 74 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Dobrovoľnícka práca

Veľkou pomocou je pre nás aj vaša dobrovoľnícka práca. Dobrovoľníkov hľadáme neustále!

Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky potrebujeme na pravidelné práce ako sú napríklad pomoc pri prekladoch z anglického jazyka, pri rozširovaní letákov, pri balení časopisu Ozvena, pomoc hráčom na vozíkoch počas tréningov boccie.  Hľadáme  pomoc dobrovoľníkov aj na jednorazové akcie - hlavne každoročne druhý júnový piatok pomoc pri organizovaní verejnej zbierky Deň belasého motýľa v uliciach Bratislavy a v ostatných mestách Slovenska a pomoc pri organizovaní a priebehu Koncertu belasého motýľa v Bratislave.

Pre bližšie informácie volajte  02/43 41 16 86 alebo 02/43 41 04 74.

V prípade záujmu dobrovoľnícky nám pomáhať, vyplňte PRIHLÁŠKU dobrovoľníka stiahnuť TU a zašlite e - mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Vecný dar alebo bezplatné poskytnutie služby

Podporu pre nás predstavuje aj poskytnutie vecného daru (napr. počítač, vecné dary do tomboly ako knihy, spoločenské hry, kozmetika, elektronika a pod.) alebo bezplatné poskytnutie služby (napr. tlačiarenske a grafické služby, správa počítačovej siete a iné).

V prípade záujmu kontaktujte  02/43 41 16 86, 02/43 41 04 74 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naši partneri