Nervovosvalové ochorenia
- O ochorení
- Príbehy
- Duchennova | Beckerova svalová dystrofia
- Spinálna svalová atrofia
- Starostlivosť a výskum
- Projekty a konferencie
- Preklady materiálov od Dr. Scheuerbrandta
Agentúra osobnej asistencie
Belasý motýľ, o. z.
- O nás
- Kluby - Belasý motýľ, o. z.
- Chránené pracovisko
- Obhajoba práv dystrofikov
-
- Presadzujeme
- Pripomienkujeme
- Predpisy na stiahnutie
- Sociálne služby
- Kampaň Belasý motýľ
- Časopis OZVENA
- Aktivity pre členov
-
- Aktivity na rok 2024
- Aktivity na rok 2023
- Aktivity na rok 2022
- Aktivity na rok 2021
- Aktivity na rok 2020
- Aktivity na rok 2019
- Aktivity na rok 2018
- Vzdelávacie aktivity | Konferencie
- Zahraničné aktivity
- Integračné pobyty
- Podpora športu a voľný čas
Opel Handycars
- Podrobnosti
- Uverejnené: 28 júl 2013
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR zapojila sa do zaujímavého programu, ktorý je zameraný na mobilitu ľudí so zdravotným postihnutím.
Ide o projekt s názvom Opel Handycars.
Ako iste viete, zľavy, pre osoby so zdravotným postihnutím, pri kúpe motorových vozidiel, poskytuje každý predajca. Tieto zľavy sú poskytované držiteľom preukazu ŤZP alebo ŤZP/S. Ak by to bolo len takto aj v tomto prípade, nevideli by sme dôvod prečo prijať ponuku na partnerstvo.
OMD v SR roky zastáva názor, že mobilita je dôležitá nie iba pre držiteľov týchto preukazov, nielen pre osoby, ktoré dostávajú peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla, ale pre každého, kto je nejakým spôsobom obmedzený v pohybe. Opel zdieľa tento názor, ba dokonca išiel omnoho ďalej. Zľavu z ceny pri kúpe poskytuje aj osobám, ktoré majú mieru funkčnej poruchy pod 50 % - aj tým, čo nemajú vyššie spomínané preukazy. Zľavu môžu získať aj osoby s mierou funkčnej poruchy 20 % a viac. Hovoríme síce o zľave, ale v prípade Opel Handycars ide o omnoho viac. Výrazne zvýhodnené podmienky pri kúpe sa spájajú aj s ďalšími benefitmi, službami a VIP prístupom smerom k záujemcom so zdravotným postihnutím.
Stali sme sa teda partnermi projektu, čo znamená, že OMD v SR poskytuje odborné zázemie, poradenstvo v oblasti sociálnej, napríklad ak potrebujete poradiť pri získaní peňažného príspevku na kúpu osobného motorového vozidla, ako aj informácie o podmienkach nároku na ďalšie peňažné príspevky spojené s jeho kúpou, ale aj o podmienkach získania výhod Opel Handycars.
Odborné poradenstvo poskytuje:
Mgr. Tibor Köböl, 0948 929 387, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .
V nasledujúcom krátkom období Vám prinesieme viac informácií, ale aj dovtedy si môžete navštíviť stránku http://www.opel-handycars.sk/ a aj Facebook https://www.facebook.com/opelhandycars?fref=ts, kde sa môžete dozvedieť omnoho viac.
Chceme Vám teraz predstaviť akciu, ktorej generálnym partnerom je Opel Česká a Slovenská republika a Projekt Opel Handycars - http://www.111hodin.cz/aktuality.
O projektu
Po úspěšné realizaci čtyř velkých cest vozíčkáře Heřmana Volfa po Evropě na speciálním kole přichází realizační tým občanského sdružení CESTA ZA SNEM s dalším projektem, jehož cílem je integrace osob se zdravotním postižením mezi zdravé v rámci sportovních aktivit.
Princip plánované cyklistické pouti spočívá ve zdolání celkové vzdálenosti kolem 2000 km dlouhé mezi startem v Trojmezí u Aše, pak nejvzdálenějším bodem u slovenské východní hranice ve Velkých Kapušanech a cílem v Praze v limitu 111 hodin.
Na trase bude připraveno 8 kontrol, kterými musí cyklisté projet, ale rozhodnutí kudy cesta povede bude jen na týmu. Závodu se zúčastní čtyř nebo osmičlenná družstva s tím, že v týmu bude alespoň jeden člen s handicapem. 1. ročník počítá s počtem maximálně 10 týmů. Každý z týmů si bude volit nejen svou vlastní trasu, ale důležitá bude také strategie. Závodit totiž bude vždy jen jeden člen družstva. Rozhodující tedy bude také střídání a předávání štafety. Závodník může být vystřídán například po 20km jízdy, ale také po 100km. Vše záleží na obtížnosti trasy a rozložení sil. Jednou z podmínek pro každého člena týmu je nutnost ujet během závodu minimálně 100km. Štafetovým kolíkem bude satelitní vyhledávání, které každý z jezdců poveze na svém kole. Vyhledávání bude zaznamenávat trasu k pozdějšímu vyhodnocení a zároveň si bude moci aktuální pozici i ujetou trasu kdokoli prohlédnout na interaktivní mapě webových stránek závodu, a to v reálném čase.
1. ročník se uskuteční na přelomu července a srpna 2013. Start je naplánován na 31. 7. v 8 hod ráno v Trojmezí u Aše, cíl bude v Praze - v podstatě po celý den. Stejně jako i další projekty organizované týmem občanského sdružení Cesta za snem má plánovaný projekt „Handy cyklo maraton“ ambice se stát projektem, který u nás dosud nemá obdoby a má ambice se každoročně opakovat. Sportovní aktivity, jako prostředek integrace a spolupráce, jsou ideálním a v podstatě i přirozeným způsobem, jak bořit bariéry. Naším záměrem, a také cílem projektu, je opět pomoci konkrétně určité skupině osob se zdravotním postižením. Ve spolupráci s Centrem Paraple a Rehabilitačním ústavem Kladruby bude vybráno 10 klientů buď krátce po úrazu nebo těch, kteří mají problém s integrací a motivací. A pro ně bude v září připraven motivační zážitkový víkend. Jejich společníky budou také účastníci maratonu, kteří se budou chtít zúčastnit.
Generálním partnerem "nultého" ročníku maratonu se stala společnost OPEL Česká a Slovenská republika a jejich projekt OPEL HANDYCARS.
Pokud máte zájem závodu se zúčastnit - buď jako jednotlivec, nebo jste schopni postavit celý tým, neváhejte a ozvěte se nám na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .
Plagáty na stiahnutie: